Je vhodné kupovat levné mobilní domy?

Přestože je tento životní styl mnohem populárnější ve Spojených státech Amerických, i u nás se najdou lidé, kteří touží po tom, aby mohli každý den složit hlavu někde jinde. Jistě, u nás nemáme tak velké vzdálenosti, jako v USA, avšak to nadšencům nezabrání cestovat. Jenže jak to zařídit?

Řešením mohou být obytné přívěsy. To mohou fungovat jako domek na cesty. Mohou být různě velké a obvykle jsou vybaveny tekoucí vodou, elektřinou a poskytují prakticky stejné pohodlí, jako kterýkoliv běžný domov.

karavan1

Pokud se tedy pro takovýto životní styl rozhodnete, zbývá otázka, jaký karavan koupit. Každého samozřejmě okamžitě zaujmou levné mobilní domy, které se mnohdy prodávají za skutečně dostupnou částku. Avšak je to skutečně to správné řešení?

Musíme vzít v úvahu, že jako u všeho je nízká cena něčím vykoupena. V ideálním případě je to zisk prodejce, avšak to je skutečně málokdy. Fakt je, že prodávající by byl hloupý, kdyby prodával za jinou cenu, než za tu nejvyšší, kterou je zákazník ochoten zaplatit. Čeho se tedy v tomto případě vzdáváme?

karavan2

Jednoduše řečeno, pohodlí. Tyto nejlevnější obytné přívěsy jsou skutečně jen kostry s tou nejzákladnější výbavou. Musíte počítat s tím, že zde nenajdete klimatizaci a velikost také nebude zrovna největší.

Také vymoženosti jako například nádrž na vodu či rozvody elektřiny budou menší. To také znamená, že pravděpodobně nebude vhodný pro dlouhodobé obývání. To platí zvlášť v zimě, kdy jej bude díky absenci topení poněkud obtížné vytopit.

Jistě, výbavu lze postupně dokoupit, ovšem nabízí se otázka, zda celková cena včetně doplňků nepřevýší cenu plně vybaveného karavanu. Samozřejmě záleží hlavně na tom, kdo jej obývá a kolik pohodlí a jaký komfort vyžaduje. Stejně důležitý je také počet lidí, kteří zde budou žít.

Než se tedy rozhodnete ke koupi, je dobré všechny tyto skutečnosti zvážit a vybrat takový model, který vám a vašim potřebám bude plně vyhovovat, byť si budete muset připlatit. Věřte, že v opačném případě byste byli nešťastní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup