Auto, co jezdí na vzduch

Také toužíte mít auto, které nepotřebuje benzín? Takový sen by se mohl brzy stát realitou. Již dlouhá léta říkáme „kdyby to naše auto jezdilo na vodu“. Voda sice motor pohánět nebude, místo ní však nastoupí vzduch. Že by vás to ani ve snu nenapadlo? Opravdu je to tak! Vzduch bude tím, kdo v budoucnosti pohne vaším automobilem. Pneumobil, jak mu vědci přezdívají, nebude potřebovat doposud nutná paliva.
letadlo v zrcátku
Tankujeme vzduch
Vzhledem k vysokým cenám ropy, ale také tlaku na snižování spotřeby automobilů, vznikl nápad, aby automobily poháněl stlačený vzduch. Navíc takový pneumobil nebude znečišťovat vzduch, a tak nebude potřebovat žádné emise. Menší finanční nároky budou kladeny na servis i bezpečnost samotné konstrukce. To jsou samá plus, která by měla vést k výrobě takových automobilů. Ve výsledku nebude téměř žádné znečištění ovzduší, a sto ujetých kilometrů vás vyjde asi na třicet korun.
Jak to funguje?
Pomocí silného kompresoru se naplní nádrž vzduchem během tří minut u speciální čerpací stanice. Z nádrže je pak vzduch přes ventily sveden do pístu, a ten se následně uvede do pohybu. Jeho posuvný pohyb se převede na rotační – a můžete vyrazit!
model automobilu
Sériovou výrobu takovýchto automobilů by mohli zahájit již v letošním roce. Má se za to, že pneumobily půjdou na dračku, proto je v plánu vyrobit jich v nejbližší době co nejvíce. Budoucnost projektu si žádá maximální využití. Pneumobily se proto budou vyrábět v každé zemi v malých továrnách. A protože se výroba i prodej budou odehrávat na místě, ušetří se tak na přepravě. Vše bude nejen ekologičtější, ale také mnohem levnější. Základní model by tam mohl vyjít na pouhých 150 000 korun, plně vybavený vůz bude o něco dražší.
palubní deska starého vozu
Malé i větší
Verzí pro auta na vzduch je mnoho, některá budou malinká, jiná větší. Některé modely budou mít také spalovací motor, aby mohly jezdit rychleji po dálnici. Vzduchová část systému pak dopomůže při potřebě akcelerace nebo ve stoupáních.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup