Kam se nejlépe hodí nerezové zábradlí?

Jednou ze značně přehlížených vymožeností moderní doby je i zábradlí. To se stalo prakticky nepostradatelnou součástí každého balkónu, terasy či schodiště, ať už se jedná o veřejné místo či soukromou rezidenci.

Má to samozřejmě své důvody. Tím hlavním a nejdůležitějším je zde pak bezpečnost. Značně totiž snižují množství úrazů vzniklé pádem ze schodů či balkónu. Navíc působí i uklidňujícím dojmem, neboť představují v našich myslích bariéru oddělující prostor. Výsledkem je, že se nebojíme stát u okraje balkónu, či jít po okraji schodů.

balkon1

Dalším úkolem, který zábradlí má, je pak poskytovat oporu. Můžeme se o něj opřít, když stojíme na balkóně, nebo na něj přenést velkou část naší váhy, a tím si usnadnit výstup. Je tedy jasné, že se jedná o velmi užitečné zařízení.

Je tedy až s podivem, jak málo pozornosti mu věnujeme. Pokud s ním není něco v nepořádku, pak si jej ani nevšimneme, a to i v případě, že jej zrovna používáme. Nelze se tedy divit, že si ani neuvědomíme, kolik nejrůznějších druhů existuje.

Jedním z nich je pak nerezové zábradlí. To patří k těm méně obvyklým, především pak pro svou cenu. Ta, ačkoliv není nijak extrémně vysoká, rozhodně není nejmenší. Přesto se najdou místa, kde se právě tento typ uplatní.

schodiste3

Zde je potřeba si říci, jaké má vlastně výhody. Tou nejhlavnější je pak fakt, že tak snadno nepodléhá vlivům počasí. Proto jej často najdeme venku, ať už se jedná o nejrůznější balkóny či venkovní schodiště.

Samozřejmě to neznamená, že každé venkovní kovové zábradlí je zároveň nerezové. Jak již bylo řečeno, to je poměrně drahé, proto se někdy volí levnější varianty, jako například klasický kov natřený nerezovým nátěrem. Ten je však potřeba pravidelně obnovovat, což také stojí peníze.

Zde je tedy na majiteli, aby si spočítal, co se mu z dlouhodobého hlediska vyplatí víc, a podle toho také jednal. Tak bude mít jistotu, že nezaplatil zbytečně moc.