Pozvěte vaše přátele do svého nového bungalovu

Domy typu bungalovů mají vůči ostatním stavbám rodinných domů několik výhod a možná, až vaši přátelé spatří váš nový bungalov na klíč, bude je to inspirovat k něčemu podobnému. Čím by je právě bungalov mohl oslovit, a proč by mu mohli dát přednost před patrovou stavbou?

dům ve Finsku

Je bezbariérový – nechceme být škodolibí ani malovat pomyslné „čerty na zeď“, ale každému z nás se může přihodit úraz, anebo budeme potřebovat ubytovat někoho v seniorském věku či obecně hůře pohyblivou osobu, která jistě ocení, že nemusí stoupat po schodech do patra a překonávat podobné překážky. Bungalov lze poměrně snadno koncipovat jako zcela bezbariérový objekt vhodný pro bydlení jak pro osoby s opěrnými berlemi, tak i pro vozíčkáře.

krásná příroda

Lépe vypadá – patrové domy dobře vyniknou na velkém otevřeném prostranství, kde působí poměrně přirozeně. Snadno se o tom přesvědčíte například při návštěvě některých zámeckých areálů, kde je zámek posazen do rozsáhlého krajinného parku, zčásti obklopen květinovou okrasnou zahradou. Ovšem jestliže si necháte postavit vícepatrový dům, který svým vzhledem připomíná malý zámeček, a bude se nacházet v zástavbě několika ulic s poměrně malými parcelami, bude to doslova „pěst na oko“. Přízemní bungalov tu naopak bude působit zcela přirozeně a příznivý dojem bude vytvářet i na samotě v otevřeném terénu.

Nižší náklady na údržbu i vytápění – údržba bungalovů je poměrně snadná, okna i fasáda jsou nízko, při mytí oken nebudete mít závratě, a bude-li zapotřebí vyšplhat na střechu a něco tam opravit, zvládnete to sami s krátkým žebříkem. Vytápění bungalovů je také šetrnější, vše se odehrává v jedné přízemní rovině, odpadá vytápění schodišť a horních místností a poměrně snadno tu lze realizovat komplexní podlahové vytápění. Bungalov můžete vytápět dřevem anebo kupříkladu tepelným čerpadlem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup