Přestěhujte se brzy ráno, je to výhodné v mnoha směrech


Přemýšleli jste někdy nad tím, přestěhovat se mimo obvyklou denní dobu? Některé stěhovací firmy vám v tomto směru vyhoví a rádi bychom vám zde naznačili, že výhodnější je stěhovat se brzy ráno, než pozdě v noci. Je v tom vůbec nějaký rozdíl? Je, a podstatný:

Ranní vstávání je lepší, než dlouhé ponocování – jestliže víte, že vás ráno čeká stěhovací proces, a večer si vše pečlivě nachystáte tak, abyste ráno jen vstali, umyli se a začali ihned pracovat, pak je výhodné ulehnout velmi brzo, abyste si načasovali délku spánku na osm až devět hodin. Například se stěhováním začnete ve tři hodiny ráno, tak uleháte v 18 hodin. Probuzení bude sice trochu nepříjemné, ale brzy budete fit. Kdybyste naopak pracovali dlouho do noci a šli spát např. ve tři hodiny ráno, dopoledne se mnohem hůře spí, protože organismus „jede podle orgánových hodin“ a během dopoledne jsou nejvíce aktivní orgány, co vám klidný spánek nedopřejí, což je např. tlusté střevo, žaludek, dvanácterník, slezina a slinivka. Ulehnout dříve večer a brzy vstát je zkrátka výhodnější i pro vaše zdraví.

stěhování kuchyně

Nebude se vám chtít spát – jakmile se „rozjedete“ a budete na nohou, po několika hodinách uvolněných hormonů štěstí (endorfinů) se vám už pravděpodobně nebude chtít dospávat a budete vnímat, že jste na tom poměrně dobře jak fyzicky, tak i psychicky.

ranní rozbřesk ve městě

Máte celý den před sebou a stačí ulehnout do postele běžně, jak jste zvyklí – začnete-li se stěhováním v Praze ve tři ráno, během několika hodin máte to nejhorší za sebou a před sebou skoro celý den pro vybalování, úklid, administrativní záležitosti, zkrátka na cokoli potřebujete. Večer pak normálně ulehnete v obvyklou hodinu a ráno budete již zaběhnutí na běžné vstávání, jak jste zvyklí.

Stěhování velmi brzy ráno má ještě další výhodu – v tuto dobu celé město spí, až na pár výjimek, všude je klid, a bude se vám i lépe cestovat, řídit vozidlo i spolupracovat se stěhovací firmou.