Půjčovna dodávek Praha 5 zajistí pro stěhování vůz i s řidičem

Některým lidem neschází při stěhování bytů elán. Stačí opatřit papírové bedny, bublinkovou fólii, izolepu, a můžete začít. Hlavním důvodem, proč se mnozí z nás snaží přestěhovat sami, je finanční úspora. Při akci většího rozsahu poměrně značná.

Příruční zavazadlo

Chybu dělají ti, co bez rozmyslu zabalí vše do krabic, aby bylo co nejdříve hotovo a přemístění věcí proběhlo bez zbytečných průtahů a komplikací. Zapomínají na tzv. zadní vrátka, tedy na dobu, kdy se octnou na novém působišti a budou zmateně hledat to, co právě potřebují.

zabalená krabice

V tomto směru si vezměte příklad z cestování letadlem – zatímco vše nepotřebné, co během letu na palubě nevyužijete, se nachází v zavazadlovém prostoru, v příručním kufříku, batohu nebo tašce máte nejnutnější věci pro „přežití“. Mějte tedy při ruce doklady, peníze, základní hygienické potřeby, svačinu, oděv na převlečení a lůžkoviny pro první den a noc.

Jak s dopravou

Jste-li v dobré fyzické kondici, můžete stěhování zvládnout sami, pouze s pomocí přátel nebo rodiny. Pro majitele tažného zařízení postačí zapůjčený přívěsný vozík s plachtou, pro větší rozsah věcí se může hodit přepravní dodávka z půjčovny dodávek Praha 5 Rent car service. Netroufáte-li si velké vozidlo řídit sami, některé firmy zajistí i zkušeného řidiče a na vašich bedrech už bude jen samotné nakládání a vykládání krabic, nábytku a spotřebičů. Toto řešení je výhodné i pro více jízd, pouze musíte pamatovat na dodržení doby pronájmu vozu. Ten můžete mít k dispozici jeden nebo více dnů, ale také pouze po dobu několika hodin.

pes v krabici

Jak značit krabice

Nejen obsah, ale i hmotnost – kartonové krabice se popisují podle umístění a obsahu, mohou být označené barevnými symboly a čísly a někteří lidé jsou natolik důslední, že si vypisují i přesný seznam zabalených věcí. Na co se však často zapomíná, je hmotnost. Na každou z nich tučným fixem velký nápis např. 15 kg, 10 kg! Patnáct kg je totiž maximální doporučená hranice pro přenášení břemen ženami, a od 20 kg se doporučuje krabici upravit tak, aby ji mohli nést dva lidé. Těžší zavazadla by také logicky měla být umístěna vždy ve spodní řadě.