Bazén přijde vhod

Letní osvěžení

Koupání patřit mezi velmi oblíbené letní aktivity, kdy se není čemu divit, protože je to příjemné osvěžení a hlavně zábava. Voda má tu schopnost, že nás může nanášet a my tak plaveme a užíváme si různých aktivit. Když je horko, tak voda má méně stupňů než vzduch a příjemně nás osvěží. Rozhodně bychom neměli zapomínat na opalovací krém, protože slunce má sílu, tak abychom se zbytečně nespálili.

bazénová voda

Vlastní bazén má několik výhod oproti veřejnému koupališti, akorát musíme pamatovat na to, že nás bude něco stát a následně se musíme starat o jeho údržbu. Když však máme koupání rádi a budeme jej často využívat, tak budeme spokojení a utracené peníze za to stojí. Pro takový typ využití se vyplatí investice, která vydrží, a proto jsou vhodné bazény v zemi. Ty kvalitní dosahují slušné životnosti, takže si jej budeme moci užívat spousty let. Nezapomínejte na pravidelnou údržbu všech důležitých částí, abychom zbytečně nesnížili jejich životnost.

Systém filtrace

Stojatá voda je známá tím, že by se nám začala kazit. Dostane se do ní nepořádek, zelené organismy a podobně, takže kdybychom ji nechali v takovém stavu, tak brzo nebude vhodná ke koupání. Proto se o ni musíme náležitě starat, kdy nebude žádný problém a voda bude čirá bez nějakého přehánění se spoustou chemie. Co se týče chemického čištění, tak potřebujeme zjistit a srovnat do normálu pH vody.

čerpadlo bazénu

Následně se můžeme přesunut na další chemii, kam se většinou řadí chlór, protože ten je velmi dobře účinný. Mechanická část se nám stará o to, abychom zachytili všemožné nečistoty a tím byla voda stále udržovaná čistá. Volte především pískovou filtraci, protože písek zachytí i malé nečistoty a náplň se dá dobře vyměnit. Pro zajištění koloběhu vody můžeme zakoupit bazénové čerpadlo Optima https://www.chlorito.cz/bazenova-cerpadla-optima. Je zapotřebí zvolit správný výkon, aby se veškerá voda v bazénu stihla protočit systém filtrace několikrát za den.