Bydlení, které je výhodné nejen cenově

Koupit si v současné době bydlení není žádný med a je pravděpodobné, že se vám to nepovede. Alespoň ne za slušnou cenu. Možnosti přitom ale jsou.

Bydlení, které je výhodné nejen cenově

Kdo si dnes chce koupit vlastní bydlení, třeba ve formě klasického bytu nebo rodinné vilky, to má hodně těžké, tedy pokud nemá hodně našetřeno. Hodně je v tomto případě několik milionů. Zhruba tolik v současnosti stojí standardní tří pokojové byty ve větších městech. Nemyslete si ale, že v menších obcích je to o hodně lepší. Není, i když cenový posun směrem dolů je samozřejmě znát. Ne každý ale touží po tom bydlet na malé vesničce, kde není pomalu ani obchod s potravinami.

Klíč v zámku

Samozřejmě, že to lze i jinak. Nicméně, to byste museli rezignovat na své ustálené představy o pohodlném bydlení. Existují samozřejmě i alternativy, které nabízejí bezpečí a zároveň i pohodlí, a to vše za bezkonkurenční cenu. Problém je, že nemají úplně skvostnou pověst. Řeč je o mobilních domech, které se dají užívat po celý rok, a to zcela bez potíží.

Klíče v ruce

Koupit mobilní dům pro kompletní rodinu s dětmi se zdá jako šílenství, ale dnes to dělá stále více lidí nejen u nás, ale i v jiných zemích. Důvodem jsou samozřejmě šílené ceny obytných nemovitostí. Ovšem to automaticky neznamená, že by bydlení na kolech bylo kdovíjak horší. Není, zvláště, když dáte šanci nejnovějším modelům. Ty už poskytují nejen dostatečné množství prostoru pro pohodlné bydlení, ale rovněž i skvěle vybavený interiér, za což nemusíte platit, respektive nemusíte za to platit dvakrát.

Dovolená

V případě, že už bydlíte docela slušně a nic nového nehledáte, možná by se vám hodila chatka. Máte prázdný nepoužívaný pozemek, který se náhodou nachází v docela hezkém prostředí? Pak si kupte mobilní domek minulé či předminulé generace a používejte ho jako chatku. Nemusíte hned brát to nejdražší. K tomuto účelu vám bohatě postačí něco levnějšího. Přeci jen, jedná se hlavně o letní sídla, která nejsou na zimu příliš připravená. Proto jsou i ceny mnohem nižší, než je obvyklé. Ovšem dodatečné zateplení se dá následně realizovat.