Domácí zvířata jsou ze silvestrovských oslav vystresovaná. Dá se s tím něco dělat?

Všichni domácí mazlíčci, bez výjimky, se děsí nadměrného hluku, který takové akce provází. Pochopitelně je nejlepším řešením odcestovat někam daleko od civilizace, kde je klid, a kde Silvestr oslavíme i bez petard. Každý však nemá takovou možnost. Jak si v takovém případě počínat a jak domácí zvířata chránit?
Jistým řešením je podávání přírodních uklidňujících prostředků, které jsou bez vedlejších účinků. Účinkují však velmi pozvolna a musí se podávat již několik dnů před Silvestrovskou nocí, nejlépe v období vánočních svátků. Tyto preparáty jsou absolutně nenávykové a dokážou zvíře patřičně utlumit, aby se cítilo bezpečně. Výhodou přírodních sedativ je použití i u nemocných a starých zvířat, jak psů, tak i koček. 
panáčci na hraní

Jak všechny rachejtle a petardy ve zdraví přežít?

Přírodní přípravky obsahují aminokyselinu tryptofan, ze které mozek tvoří serotonin, známý to hormon pohody a štěstí. Základem jiných přírodních prostředků je aminokyselina theanin, která zmírňuje příznaky stresu. Běžně se tato látka vyskytuje v zeleném čaji. Všechny preparáty jsou obohaceny vitamíny skupiny B pro posílení nervové soustavy zvířat.
Zajímavou alternativou je alfa-kasozepin. Získává se z mléka a vyskytuje se v přirozené podobě v každém mateřském mléce savců. Mateřské mléko navozuje u štěňat a koťat pocit pohody a je do jisté míry uspávacím prostředkem. U člověka podobně působí i sklenice teplého mléka.
malé figurky

Kozlík lékařský

Mnozí z Vás jistě dobře znají kozlík lékařský. Kočky jej přímo milují a jeho uklidňující účinky znali již lidé v dávných dobách.
Přírodní feromonové přípravky jsou také zajímavým řešením skrze zklidňující látku – feromon obsažený v mléčných žlázách psích samic. Kočkám vyhovuje naopak feromon, který zůstává v pachové stopě, když se kočka otírá tlamičkou o různé předměty, včetně vás. A těm nejvíce vystresovaným zvířatům lze podat bezpečnou pastu Sileo, nebo lék Sedalin, což jsou kvalitní sedativa s naředěnou aktivní složkou, která zvířatům neublíží, ale výrazně je utlumí.