Proč pořídit dětem indiánské Teepee

Děti milují různé stany a přístřešky, ať už jsou zakoupené, anebo vytvořené doma z dostupných (mnohdy provizorních) materiálů. Máte-li možnost pořídit jim dětský stan, kupříkladu indiánské Teepee https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/indianske-stany-teepee-pro-deti/, neváhejte. Zvláště Teepee jim může evokovat moudrosti indiánských kultur, a navíc tvar těchto lidských obydlí má také své specifické vlastnosti.

indiánské TeePee

Indiáni nebyli hloupí, možná si vybavíte známé kultovní filmy, kde exceloval Pierre Brice, jako náčelník Vinnetou. Tehdy šlo především o boje mezi Indiány a osídlenci z Evropy, kteří nebyli k původním obyvatelům amerického kontinentu zrovna přívětiví, ovšem měli bychom si uvědomit, že Indiáni žili v obrovském souladu s přírodou. Vnímali její přirozené cykly a pochody a tomu také přizpůsobovali svůj život, a svá obydlí.

Tvar kuželu – kužel připomíná podvědomě paprsek světla, sluneční záření, světelný odraz od různých předmětů, a mimo jiné i životní cyklus růstu vědomí. Kužel byl také jedním ze symbolů, s nímž pracovali především šamani.

Někteří léčitelé využívají pyramidu ve tvaru kuželu nebo jehlanu k urychlení regeneračního procesu – k léčení. Za tímto účelem dokonce mnozí z nich vyrábí různé přístřešky, konstrukce, a dokonce i velké společenské prostory např. pro oslavy nebo léčebné pobyty v přírodě. Mimochodem, víte, že podobně působí i docela obyčejná stanová kupole, vztyčená kupříkladu ve vodáckém kempu? Ta zesiluje energii říční tekoucí vody a takto koncipovaná dovolená vám dokáže slušně nabít baterky.

indiánská maska

Kruhový půdorys – někteří lidé si dobře uvědomují, že pravý úhel (roh místnosti) je místo, kde se tzv. blokuje energie. Jste-li v takovém prostoru uzavřeni dlouhou dobu, budete se cítit sevření a nesví. Proto je také rozumné do rohů umístit něco, co je přepaží, např. vestavenou skříň, stolek, bytové dekorace atp. Indiánské Teepee má kruhový půdorys a ten je z hlediska proudění energie optimální. Projeví se to hlavně tehdy, sedíte-li pod ním v kruhu ve větším počtu osob. Kruh (a koule) jsou zkrátka ideální tzv. energetickou konfigurací, a mohou to pod Teepee pocítit i vaše děti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup