Sestavme si samy vlastní „mašinu“ a užívejme zábavy.

Počítače, celodenní zábava.
V dnešní době má počítač úplně každý. Ať už je to z důvodu práce, surfování na internetu nebo pro zábavu. My se budeme věnovat tomu, co nám slouží pro zábavu.
Grafická karta
Dobré, kvalitní a rychlé herní „dělo“ se dá dneska pořídit za dobrou cenu, která se pohybuje kolem 20 000 Kč. Za tuto částku už je opravdu dobrý počítač. Na postavení takového počítače se dnes spolu podíváme. Nejdůležitější ze všeho při výběru rychlého a výkonného PC jsou jeho komponenty, které jsou uvnitř kastle.
A právě o nich si něco povíme.
Procesor, nejdůležitější komponent v PC,dále je nezbytná k procesoru stejně výkonná grafická karta. Protože když budete mít dobrý procesor a pomalou grafickou kartu, moc her si neužijete. Procesor sice bude fungovat, jak má, ale grafická karta nebude stíhat a hry se budou „sekat, trhat“.
hlavní Procesor
To samé naopak, když bude silná grafická karta a bude pomalý procesor, hry, které mají větší požadavky nepůjdou, jak by měly, protože grafická karta bude využívat půlku svého výkonu, zbytek pro ní bude zbytečný. Nato pozor!
Součástky k sobě musí být navzájem kompatibilní.
Dále důležitými komponenty jsou paměti v počítači. Ty vlastně slouží k tomu, aby se hra načítala kratší dobu. Také nesmíme zapomínat na zdroj, při dobrých a výkonných součástkách je zapotřebí mít silný zdroj. Čím více „nabušený“ součástky, tím více potřebujeme WAT ve zdroji, aby se počítač vůbec spustil.
Harddisk je další nezbytnou součástkou pro PC. Na Harddisk nahráváme veškeré věci, právě od programů až po samotné hry, bez Harddisku není nic
Pak tu máme SSD disk. Ten je opravdu výborný mít. Je to disk, který je vyroben, aby sloužil spíše a jen pro systém. Pozor tento disk by se neměl nikdy defragmentovat, ničí se tím.Není to klasický disk! A jelikož slouží jenom pro systém, tak při zapínání PC se značně urychlí čas načítání do základní plochy.
Základová deska
Další komponent z cela nepostradatelný, je základní deska. Zde se komponenty uchytí a zároveň propojí. Jak nejsou rozměry základní desky správné – (kompatibilní) tak je nám zbytek k ničemu. Pak tu máme mechaniku, někdo jí pokládá dneska už za zbytečnost, protože každý přetahuje data pomoci flashky do USB portu. Já říkám že stará dobrá mechanika je dobrý pomocník, už jen když si chceme něco zkopírovat na disk tzv.: udělat kopii CD, DVD nebo kvalitní muziku do auta.
Tohle je všechno potřebné, co potřebujeme vědět pro sestavení PC. Takže vám přeji za sebe hodně štěstí a dobrou volbu při výběru součástek.