Tipy jak být tím správným leaderem

Sedět a obviňovat lidi kolem sebe není zrovna ten správný přístup, který byste měli mít v pozici ředitele společnosti. Nevede to k žádným opravdovým výsledkům, jen si možná vylijete zlost a budete se cítit o něco lépe. I když je vina opravdu na straně Vašeho zaměstnance, je důležité zachovat chladnou hlavu, podnítit ho k navržení vhodného řešení a pomoci mu vyváznout z daného problému.
obchodní jednání
Není to tak snadné, jak se řekne. Omyly můžou vést ke ztrátám či neúspěchu projektu. Důležité je odnést si z toho něco užitečného. Když zachováte klidnou hlavu a pomůžete s řešením problému, pak jistě stoupnete v očích svého zaměstnance a možná se na Vás příště obrátí dřív, než k takovému problému vůbec dojde.

pracovní jednání
Motivace žene vpřed

Když jste na nějakém pracovním meetingu, nezapomeňte, že je správný čas vyzdvihnout projekty, které firmě opravdu pomohly. Je sice hezké zmínit jméno projektu, ale to přece není vše, sám ve své podstatě firmě nepomohl, někdo totiž za ním stál. Ať už jmenujete celý tým, či vyvoláte jenom nějaká nejzasloužilejší jména, v řadách zaměstnanců se to bude nést ve slavnostním duchu. Je to milé, potěší to a zároveň je to nic nestojící motivace pro další zaměstnance.

Nikdy nesrovnávejte jeden tým zaměstnanců s jiným. Ne v každém to funguje úplně stejně a ne každý dělá úplně tu stejnou věc. Pokud zaznamenáte nějakou disharmonii, je čas na změny. Ale neberte to tak, že byste měli začít vyhrožovat vyhazovem, to by vedlo jenom k soutěživosti v týmu a obrátilo je to ještě více proto sobě.

Zkuste zvážit nějaký příjemný team building, pošlete je někam na víkend nebo skončete v pátek v práci dřív a vyrazte na bowling. Určitě neprohloupíte, když se přidáte k nim, nesníží vám to na autoritě, ba naopak, když porozumíte svému týmu a stanete se jeho součástí, pak to jistě vyvolá kladnou odezvu.