Jak funguje zásobování lékáren

Lékárnu navštívil v životě každý z nás alespoň jednou. Ať už pro volně dostupné věci, které se v lékárně prodávají, nebo pro léky, které mu předepsal jeden z jeho doktorů. V lékárně se zdaleka neprodávají jen léky. Najdete tu doplňky výživy, obvazový materiál, teploměry, zdravou výživu, umělé mléko, plenky, kosmetiku…je toho opravdu hodně.

léky

Každá lékárna či síť lékáren má svého dodavatele, který je pravidelně zásobuje léky a vším ostatním. Jak je tedy možné, že někdy náš lék není na skladě a musejí nám ho objednat?

Jednoduše. Léky nemají celoživotní trvanlivost, ale omezenou, stejně, jako třeba potraviny. Lékárny si nemohou dovolit mít od každého léku na světě alespoň jeden kus. Jednak by se do běžné lékárny takové množství ani nevešlo a také by určitě spoustu léků prošlo. Prošlé léky se vyhazují a v žádném případě nemohou být dále prodávány. Proto byste měli i vy, pokud najdete doma prošlé léky, je odnést do lékárny. Personál už dobře ví, jak s takovými léky zacházet.

Lékárny tedy objednávají hlavně ty léky, u kterých vědí, že se berou pravidelně a ve větším množství. U nás to bývají běžná analgetika, antipyretika, léky proti alergii, léky na vysoký krevní tlak a podobně. U specifických léků, které se prodají jednou za čas, si budete muset počkat, než ho lékárna objedná. Naštěstí dodání bývá opravdu velice rychlé, a to klidně tak rychlé, že požadovaný lék máte na druhý den k dispozici.

pilulky

Přemýšlíte o tom, jak budete zásobovat svou vlastní lékárnu? Podívejte se na zásobování lékáren Techno Life. Získáte tak možnost spolehlivého zásobování, které vám umožní hladký a nepřetržitý provoz vaší lékárny. Vzhledem k tomu, že zásobování je snad nejdůležitější věcí každé lékárny, bez které by nemohla fungovat, je nutné, abyste si pečlivě vybírali, s kým v této oblasti navážete svojí spolupráci.