Pět způsobů, jak odmítnout pozvání

1. Řekněte jim ne, ale zdvořilým způsobem.

Ano, chápu, že je těžké říct ne. Možná ale nemáte chuť jít do aféry, na kterou jste byli pozváni.

V takovém případě můžete pozvanému říci, že už máte jiné plány. A je jedno, jaké jsou vaše další projekty, protože pozvanému nemusíte říkat, jaké jsou. Ale pokud na vás budou tlačit, můžete říct, že je to osobní a doufat, že to ten druhý pochopí.

Co nechcete udělat, je něco si vymýšlet, jako když jdete na baseballový zápas. Když to řeknete, můžete se dostat do problémů s druhou osobou a cítit se špatně. Řekněte, že máte jiné věci, kterým se musíte věnovat.

m

2. Řekněte, že půjdete, ale pouze pokud to stihnete.

Zde je docela snadný způsob, jak odmítnout pozvání. Poté, co odmítnete, pak samozřejmě nemusíte jít. Ale necháte možnost otevřenou pro případ, že se později budete cítit jinak.

3. Řekněte, že v tuto chvíli máte jiné priority.

Tato výmluva je také velmi snadná a navíc je vůči druhé osobě zdvořilá. Když dáte pozvanému vědět, že máte jiné priority, dá tomu druhému vědět, že jste upřímní a že možná jindy můžete pozvání splnit.

4. Zeptejte se, zda se s pozvaným můžete sejít jindy.

Samozřejmě to nebude fungovat pro speciální jednorázovou příležitost, jako je svatba. Ale pokud se jedná o příležitost, která se může nebo nemusí opakovat, je to skvělý pohodlný způsob, jak odmítnout pozvání tím, že se odhlásíte ze setkání.

K pozvánce můžete přidat i možnost sejít se jindy. Ale samozřejmě to říkejte, jen pokud to myslíte vážně a máte v hlavě plán.

m

Bonusový nápad: pošlete dárek jako poděkování.

Zaslání dárku je zvláště dobré, pokud bylo pozvání na svatbu nebo narozeniny. Současnost nemusí být složitá ani drahá. Může to být jen jednoduchá cetka nějakého druhu s poznámkou vděčnosti a poděkování za pozvání.

Pokud tedy chcete pozvánku odmítnout, nejhorší, co můžete udělat, je ignorovat ji. Vžijte se na místo toho druhého a zeptejte se sami sebe, jak byste se cítili. Obyčejné poděkování, ale ne poděkování, znamená dlouhou cestu k tomu, aby dal pozvanému vědět, že vám na něm záleží a jste vděční za to, že je zvážen.

A jedna myšlenka na závěr: buďte opatrní při lhaní. I ty nejmenší mají způsob, jak vás dohnat.