Kouzlo palet. Jak si z nich snadno vyrobit příjemné posezení?


Určitě se většina z nás setkala s nábytkem z palet. Ať už jsme byli u známých na chalupě, či ve stylové restauraci nebo zahradnictví, víme, o co se jedná. V současné době je například posezení z palet velmi moderní. Když si vychutnáváme kávu v pergole s vlastnoručně vyrobeným gaučem z palet, určitě chutná o dost lépe. Co všechno budeme pro výrobu nábytku potřebovat?

Základ jsou palety

Ať už si palety Paletymorava koupíte, nebo vám nějaké stojí u garáže, určitě by měly mít stejný rozměr. Na trhu existuje více možností. Klasikou jsou euro palety. Stejné musí být z toho důvodu, aby na sebe pasovali. Je potřeba si dopředu propočítat i množství. Na sezení budete potřebovat minimálně dvě na sebe a ideální velikost jsou tři plus opěrka. Tedy na jedno křeslo potřebujete čtyři palety, pokud chcete malý gauč tak osm a pokud ještě přidáte místo na ležení do tvaru písmene L, tak budete potřebovat dalších šest palet. barva_palet

A aby toho nebylo málo, stůl bude ideální ze čtyř palet, abyste se nemuseli ohýbat k jídlu, ale pokud bude jen na kávu, postačí tři.

Pozor na třísky

Pokud si chcete příjemně posedět, nesmíte zapomenout palety obrousit. Existuje pásová bruska, která vám bude obrovským pomocníkem, ale pokud ji nemáte, nevadí. Postačí i obyčejný brusný papír. Jen vás asi budou trochu bolet ruce, až skončíte.

Barva nebo lak

Pokud jste zastánce přírodních materiálů, máte hotovo.

posezení_s_přáteli

Palety nemusíte natírat ani lakovat, můžete je nechat jen tak. Jestli chcete, aby vydržely o nějaký rok déle, dopřejte jim alespoň bezbarvý lak, který je ochrání před povětrnostními podmínkami. A opravdu stylově vypadá obyčejná bílá barva na paletách, zvláště pokud máte okolní doplňky ve francouzském stylu. Aby se vám pak sedělo pohodlně, dá se koupit přímo na palety „podsedák“, ale pokud máte doma staré povlečení a molitan a jste trochu zdatná švadlena, můžete si ho ušít sama a ušetříte nemalé peníze. Z palet si ještě můžete vyrobit bar a uspořádat stylové grilování pro přátele.