Krása je důležitá

Když chce člověk vést spokojený život, potřebuje mimo jiné i něco, co by ho těšilo. A k potěše mohou přispívat třeba i různé dekorativní a ozdobné předměty, které dotyčného obklopují. I když je člověku nejhůře, může mu aspoň trochu zvednout náladu třeba pohled na něco, co se mu líbí, co přesně odpovídá jeho vkusu.

A to je vlastně nejednou i ten jediný důvod, proč si lidé podobné věci pořizují. Nejednou si my lidé kupujeme i to, co vlastně neplní žádný účel, co je jenom krásné a nic víc. Vypadá to sice jako pošetilé jednání, ale není tomu tak. Protože krásu zkrátka také nevyhnutelně potřebujeme.

vánoční koule

Někdo si tak kupuje třeba docela běžné ozdobné věci, jaké se dají sehnat pomalu na každém rohu. Pořizuje si je, protože se mu líbí, a také proto, že jsou cenově velice dostupné. Když je totiž něco podobného vyráběno ve velkém počtu kusů, když toto pochází z rutinní průmyslové výroby, nestojí to zase až tak moc a může si to tedy dovolit kdekdo.

Ovšem nevýhodou právě zmíněných předmětů je to, že nemají prakticky žádnou uměleckou hodnotu a dá se na ně narazit všude možně. A to pochopitelně nevyhovuje lidem, kteří stojí o něco nesporně hodnotnějšího. Ti daleko spíše sázejí na něco jako je nabídka od Selvintech. Zde se totiž nenabízejí tuctové kousky, ale výhradně kvalita zhotovená skutečně ručně. Co kus, to unikát, co kus, to výtvor šikovných českých rukou.

vánoční stromek

A to je něco docela jiného než sériové výrobky z nějakých továren. Rukodělné výrobky mají svou daleko vyšší hodnotu, po které pasou právě ti, jimž jde o něco lepšího, o něco cenného. A byť si tu zákazník logicky připlatí, stojí mu to za to.

A stojí to za to i lidem, kteří podobné okrasné předměty doma ve svém volném čase vyrábějí. Mezi něž může patřit kdokoliv dostatečně zručný. Třeba i vy. A proč si tím nevydělat a současně neudělat druhým lidem radost, že?