Pomůže kolagen na bolest kloubů?

Bolest kloubů je velmi nepříjemná. Většinou ji poprvé zaznamenají lidé kolem čtyřiceti let a berou to jako běžný projev stárnutí. Je samozřejmě normální, když vás v tomto věku po dlouhé chůzi nebo fyzické zátěži bolí klouby. Ale určitě byste neměli nechávat jen tak skutečnost, pokud vás každý den bolí klouby při každé fyzické aktivitě a výrazně to omezuje váš život.

Jak proti bolesti bojovat? Pokud jsou bolesti opravdu velké, nebo vám zasahují do života, navštivte svého lékaře. Ten vám může udělat zevrubné vyšetření a případně vás poslat na různá vyšetření, které odhalí příčinu vaší bolesti. Nebo se může rozhodnout, že vás pošle na fyzioterapii či rehabilitace.

bolest

Pomoci si můžete také běžnými analgetiky, která jsou dostupné v lékárnách. Nejedná se o dlouhodobě vyhovující řešení, ale jako pomoc proti akutní bolesti je to dobré řešení. Taková analgetika seženete ve formě tabletek i mastí. Případně vám mohou pomoci i studené obklady, které bolest utlumí.

Pokud jste zvyklí provozovat fyzickou aktivitu a pravidelně cvičit, zkuste se hodně zaměřit na protažení, a to před cvičením i po cvičení. Snažte se své klouby při bolestech spíše šetřit, takže dejte přednost sportům, které je tolik nezatěžují. To znamená omezte posilování s velkými vahami, výskoky, dřepy nebo třeba běhání. Ideálním sportem pro bolavé klouby je svižnější chůze nebo plavání.

rehabilitace

Jako prevence proti bolesti kloubů vám může posloužit kolagen. Jeho hladina v těle se po třicátém roku života postupně snižuje a jelikož je v kloubech a kostech všeobecně výrazně zastoupený, může být jeho úbytek důvodem, proč najednou trpíte bolestí kloubů. Kolagen na klouby působí velmi blahodárně. Může tedy sloužit nejen jako prevence, ale pokud ho začnete při bolestech pravidelně doplňovat, je možné, že bolesti zmizí. Kolagen dnes seženete v mnoha podobách. Jen si dejte při výběru vždy pozor, aby pocházel z kvalitních zdrojů.