Proč často marodíme?

Je to jednoduché. Často řešíme mnoho práce, děti a jiné věci. Stres a nevyvážená strava nás oslabuje. Čím více zanedbáváme kvalitu stravy a různorodost, tím více marodíme. A to hlavně v době chřipkové epidemie. Ta už zase řádí na našich Českých školách i školkách. Pojďme tedy správným doplněním stravy a hygienických návyků ji předcházet.

Nemocná žena s léky.

Co zařadit do preventivní stravy?

          Především do tohoto jídelníčku zařazujeme citrusy s vitamínem C. Můžete to zkusit třeba, jako lahodné smoothie. Ten není jen v citrusech, ale i například v jahodách. Ale pozor! Pokud si koupíte jahody nyní v supermarketu, rozhodně nebudou mít moc plnohodnotných vitamínů. Proto aktuálně volte spíše ty citrusy. Jak často je podávat? Nejlépe každý den. Dalším ovocem s obsahem tohoto vitamínu je třeba jablko. Určitě není problém si každý den dát jedno jablko nebo pomeranč k svačině. Zejména pak u dětí či starších lidí, kteří trpí na nachlazení podstatně více.

          Proč jej zařazovat každý den? Je to proto, že tělo si ho neumí vytvořit, ale ani ho neumí ukládat. Z tohoto důvodu ho přidávejte do stravy každý den.
Čaj v hrnečku s citronem.

Hygienické návyky

          Ne nadarmo se říká, že čistota je půl zdraví. To už říkávala i moje babička. Chceme-li méně marodit musíme dbát na naši hygienu. Především pak našich dětí. Nejlépe u sebe nosit desinfekci na ruce. Nicméně to zase tolik nepřehánějte. Stačí to třeba při návštěvě u doktora, nebo nemocnice. Tam je opatrnost žádoucí. Dále pak nepijte z cizí lahve, třeba i když je to kamarádka může v sobě už nějaký bacil mít. Jelikož existuje inkubační doba a klidně týden ji nemusí být vůbec nic. Jenže i v inkubační době lze přenést nemoc dál.

Oblékaní

          Základem prevence nachlazení je se oblékat v souladu s počasím. Žádná vystrčená záda, ani kolena. Moderní svět nabízí hodně roztrhaných kalhot, ale chcete být IN nebo být zdraví?

My volíme to druhé.

 

A teď už jen se zdržte od kašlajících lidí, nechoďte na návštěvu k nemocné babičce a je to! Imunita je zpět!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup