Věda a já

Vždycky mě bavilo hodně číst knihy a taky odborné články. Říkala jsem si, že až vychodím základní školu, tak půjdu na gymnázium. Protože z gymnázia se dá dělat opravdu více věcí. Bavilo mě, když jsem si mohla dělat co chci. Neměla jsem ráda takové ty věci, kdy jsem se musela stále někomu podřizovat. Já vím, že si možná říkáte, že je to docela takové nespolehlivé a taky sobecké. Jenomže já za to nemůžu. Asi jsem se tak narodila. Takže jsem si řekla, že po gymnáziu půjdu na nějakou vědeckou fakultu. Protože věda mě vždycky zajímala. Neměla jsem ráda takové ty řeči, co nejsou vůbec ověřené. Měla jsem opravdu moc ráda fakta a další podobné věci, takže věda pro mě byla jasná volba. Moc ráda jsem se zajímala třeba i o historii. Takže historie vědy musela být pro mě opravdu perfektní. A taky že jsem to udělala.

Věda je velmi zajímavá.

Historie a věda jdou u mě dohromady. A baví mě to a jsem si jistá, že to po mě zdědí určitě i mé děti. Taky jsem si řekla, že je škoda, že neexistuje žádný vědecký kroužek. Navíc si představte, kdyby neexistovala věda. Jak by se lidé vzdělávali a učili? Já si myslím, že věda přináší opravdu mnoho. Přináší nám toho tolik, že se to ani neuvědomujeme, protože vědět o vědě více, se jistě vyplatí.

Věda je fascinující.

A vás baví věda? A čtete odborné články? Já si myslím, že každý člověk má v sobě kousek toho, co ho zajímá. A pokud vás něco hodně zajímá, tak věda pro vás bude jistě jasná volba. Uvidíte, že si vědu stejně zamilujete tak jako já. Taky musíme vědět, že jen díky vědě a vědcům vděčíme za to, v jakém světě nyní žijeme a že máme všechny ty léky, které na trhu jsou. Bez vědy vědců bychom asi nic nezvládli. Nebo vy si myslíte něco jiného? Věřte nebo ne, ale věda se stále vyvíjí a mění se, takže pokud se zajímáte o vědu, tak věřte, že je to studium na celý život. Protože věda nemá nikde konec.