Dědova věda

Věda byla vždycky moje záliba. V tomto ohledu jsem byla celý dědeček. Můj děda je vědec, a to velice vážený. Přednáší na třech vysokých školách a dělá různé online hovory s lidmi, kteří jeví i vědu zájem. Myslím, že je to skvělé a já jsem velmi pyšná, že mám rakového dědečka. Není to obyčejný děda, pro mě je to kouzelný dědeček. V práci je perfektní a neústupný a taky přísný, ale když je s námi doma, tak je jako klasický dědeček z pohádky. Dělá pro nás první poslední a vůbec byste do něj neřekli, že má dva doktoráty. Děda je vážně zajímavý muž a všichni z vesnice od nás ho mají rádi. Dědu vždycky táhla věda a taky různé pokusy.

Díky vědě máme léky.

Děda mi vyprávěl, jak ve škole se jenom nudil a nevěděl, co má dělat. a pak ho napadlo, že bude dělat různé pokusy vždy když mu skončí škola. Ano nevíte, jaké měl doma problémy, když místo práce, která v té době byla nutná a samozřejmá, si děda jenom hrála dělal svoje vědecké pokusy. Myslím, že člověk se už narodí s touhou být vědcem nebo s tím, že ho to prostě baví. Mě to taky baví, ale doktorát bych vážně nedala. Nevím jak vy, ale mě nebaví sedět ve škole a poslouchat. Pamatuji si sebe, že kdykoli moje učitelka na střední škole něco vyprávěla, tak jsem usínala.

Věda je složitá,ale i zábavná.

A mám to tak stále. Jakmile někdo stále dlouho mluví a nemění tón hlasu, tak do deseti minut usínám. A to nejde prostě zastavit. Zkouším se udržet v pohodě, ale nejde to. Mluvení mě naprosto vysává a já chci spát. taky to jsou většinou velké ostudy a trapasy. Jednou jsem dokonce usnula na dědečkově přednesu o vědě a vesmíru. Naštěstí mě děda nenápadně probudil a bylo to v pohodě.  A abych pravdu řekla, tak mě spíše zajímá věda o přírodě než vesmír a takové podobné. Doma mám opravdu hodně knih, které se věnují vědě o přírodě a taky mě zajímají fotky přírody. Hodně se zajímám o Afriku taky mám v plánu se tam někdy v životě podívat. Alespoň jednou v živote bych vážně chtěla vidět Afriku. Třeba se tam díky vědě podívám.