Psychologické triky, které se mohou hodit

Taky jste si říkali, jak je možné, že někteří lidé dostáhnou vždy toho, co chtějí a na otázku jste nedostali odpověď? Při tom je to naprosto jednoduché! Tito lidé většinou ovládají jednoduché, ale účinné psychologické triky, které vám mohou značně ulehčit život. Pojďme se na pár z nich tedy podívat.
Obrázek mozku
·         Seznamujete se s někým novým a je pro vás důležité, aby si vás oblíbil? V této situaci se nejčastěji využívá trik takzvaného chameleona. Určitě všichni víte, čím je toto zvířátko zajímavé a originální. Ano, dokáže se přizpůsobit svému okolí. Pokud se tedy s někým seznamujete, pokuste se napodobit řeč jeho těla, gesta, celkové držení těla, ale třeba i vyjadřování. Je totiž dokázáno, že lidé, kteří se chovají jako my v nás vzbuzují sympatie a důvěru.
·         Víte-li, že se budete nacházet ve stresující situaci, nezapomeňte si obstarat balení žvýkaček. Naše tělo je totiž naladěno na fakt, že pokud jíme, víme že jsme v bezpečí. Kdo by přece jedl, když je ohrožen že? Budete-li žvýkat, mozek bude mít za to, že konzumujete potravu. Bonusem je čistý a voňavý dech.
·         Velice zajímavý je trik, díky kterému jednoduše zjistíte, zda vás někdo pozoruje. Zívněte si. Pokud si říkáte, co je to za nesmysl, dovolte, abych vám jej vysvětlila. Všeobecně známým faktem totiž že, že zívání je nakažlivou záležitostí, takže pokud vás daná osoba skutečně pozorovala, zívání se určitě nevyhne.
·         Pokud potřebujete, aby s vámi někdo jiný souhlasil soustřeďte se na to, ke kterému uchu mluvíte. Vědecké studie totiž prokázaly, že právě to, jakým uchem informaci uslyšíme, zásadně ovlivňuje to, jak se rozhodneme. Pravé ucho přebírá věci z logické stránky, kdežto to levé nás nutí rozhodovat se podle citu.
·         Chcete-li něco zjistit a položíte osobě otázku, na kterou obdržíte pouze částečnou odpověď, protože vám chce osoba něco zatajit, jednoduše mlčte a dívejte se druhému člověku do očí. Za prvé dostane pocit, že moc dobře znáte pravdu, takže jednoduše znervózní a za druhé bude mít potřebu zaplnit nastalé ticho konverzací.
Mozek v rukou
·         Udělali jste například chybu v práci a víte moc dobře, že si to s vámi bude chtít nadřízený vyřídit na schůzi i před ostatními zaměstnanci? Řešení této situace je jednodušší, než se může zdát. Stačí si totiž jen sednout na místo nacházející se hned vedle této osoby. Máme totiž zabudováno, že řvát po někom, kdo je v naší těsné blízkosti, je obtížné. Máte tak alespoň zajištěno, že se agrese zmírní anebo, že si vše vyřešíte v soukromí.
·         Znáte, když jste na nějakém festivalu nebo veřejné akci a potřebujete se dostat z bodu A do bodu B, ale všude je tolik lidí, kteří vás nechtějí pustit? Cestu si zařídíte jednoduše. Stačí, když se narovnáte, zvednete hlavu a upřete zrak na místo, nebo alespoň směr, kam se chcete dostat. Jelikož si v takovém návalu lidé více všímají vašeho pohledu, zaznamenají, kam se chcete vydat a uvolní vám alespoň částečně cestu.